świetlówki led, żarówka led par30 E27, świetlówki diodowe, lampy uliczne LED, żarówka led g4, świetlówka led, świetlówka ledowa
LED MR16, żarówka LED E27, żarówka LED E14, kocie oczka LED, oświetlacze led downlight, lampa przemysłowa led high bay, bateria słoneczna, paski led


Aby wymienić standardowe świetlówki fluoroscencyjne na świetlówki led, należy wyciągnąć starter oraz usunąć lub ominąć dławik. Świetlówka led Tecoled, nie wymaga do pracy żadnych dodatkowych elementów jak starter, zasilacz czy dławik. Należy jedynie doprowadzić zasilanie 230VAC do jej zacisków. Przez usunięcie dławika oraz startera zyskujemy dodatkowe oszczędności energii około kilka% jak również zmniejsza się zawodność oświetlenia poprzez minimalizację ilości elementów.

Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju świetlówek led, wiele z nich pracuje na napięcie 12/24V co wymaga użycia dodatkowego zewnętrznego zasilacza. Przy takim rozwiązaniu całkowity pobór mocy jest niewiele niższy niż przy tradycyjnych świetlówkach fluoroscencyjnych, co w rezultacie prowadzi do zmniejszenia oszczędności jak również utrudnia instalację.
 Dlatego też przy wyborze świetlówki led należy zwrócić uwagę na całkowity pobór mocy / świetlówka led + zasilacz /. Zastosowanie świetlówek led Tecoled, pozwala zaoszczędzić nawet do 70% energii, co przekłada się bezpośrednio na niższe rachunki za prąd, jak również pozwala świecić wiele lat bez konieczności ich wymiany. Długi okres pracy świetlówki led ma ogromne znaczenie w miejscach trudno dostępnych jak np. hale magazynowe czy sklepowe, ze względu na brak konieczności częstych ich wymian. Redukuje to w dużym stopniu koszty wymiany świetlówek, które przekraczają kilkakrotnie wartość samych lamp ze względu na konieczność użycia np. podnośników. Należy też zwrócić uwagę, że zużyte świetlówki fluoroscencyjne wymagają odpowiedniej utylizacji i nie mogą być wyżucane wprost do kosza na śmieci, ze względu na zawartość szkodliwych dla zdrowia substancji jak np. rtęć.
 Świetlówka led Tecoled nie zawiera szkodliwych substancji jak rtęć czy ołów, dlatego też doskonale nadaje się do oświetlania miejsc gdzie zawartość szkodliwych substancji jest niedopuszczalna. Dobrym przykładem są fabryki produkujące i przetwarzające wyroby spożywcze. Innym istotnym elementem który powinien cechować energooszczędne świetlówki led jest współczynnik oddawania barw. Świetlówki led o niskim współczynniku oddawania barw Ra < 80 nadają się doskonale do oświetlania np. magazynów, miejsc gdzie pracownicy nie przebywają dłuższy czas. W miejscach gdzie osoby przebywają dłuższy czas jak np. biura, odpowiednie normy określają wyskość współczynika i powinien on być powyżej Ra > 80. W takich miejscach należy stosować świetlówki led o wysokim współczynniku oddawania barw, które zapewniają wierne odwzorowanie kolorów. Czas pracy świetlówki led w zależności od rodzaju, jakości użytych diod, jak również parametrów ich pracy waha się pomiędzy 30 000-100 000 godzin. Ze względu na wszystkie powyższe zalety, świetlówki led stanowią doskonały zamiennik dla tradycyjnych świetlówek fluorescencyjnych.

Poniższe zdjęcie przedstawiają energooszczędne świetlówki led firmy Tecoled model TL-600T8-CC, 8 Watt


świetlówka led, świetlówki led firmy Tecoled

świetlówka led, świetlówki led firmy Tecoled

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie w całości lub w częściach, bez zgody autora zabronione.
Created by Tecoled, Copyright @ 2016, All Rights Reserved