żarówki LED, świetlówki LED, żarówki diodowe, świetlówki diodowe, lampy uliczne LED, spoty LED, świetlówka diodowa, świetlówka LED, żarówka diodowa, żarówka LED, LED GU10
LED MR16, żarówka LED E27, żarówka LED E14, kocie oczka LED, oświetlacze zewnętrzne i wewnętrzne LED, LED High Bay, LED Floodlight, bateria słoneczna, paski led

Tak mogą, pod warunkiem że są to modele żarówek diodowych nadające się do pracy z ściemniaczami i zostały do tego zaprojektowane. Diody jako urządzenia półprzewodnikowe, mogą być sterowane w taki sam sposób jak wszelkiego rodzaju urządzenia elektroniczne z użyciem odpowiednich regulatorów (ang. driver). Dlatego też żarówki led takie jak led e14 czy spoty led gu10 mogą współpracować z ściemniaczami / regulatorami jasności / i być ściemniane np. w zakresie 0-100% lub 40-100% w zależności od modelu żarówki i regulatora.
Ponieważ żarówki led pobierają znacznie mniejszą moc niż tradycyjne żarowe, należy również zwrócić uwagę na minimalne wymagane obciążenie regulatora jasności, które może być w zależności od modelu od około 20 do 60Watt. Mniejsze niż nominale obciążenie regulatora może spowodować np. miganie żarówek, brak płynnej regulacji itd.
Żrówki led gu10 czy led e27 nadające się do współpracy z ściemniaczami są droższe od takich samych modeli do pracy włącz/wyłącz ponieważ ich układ elektroniczny jest bardziej rozbudowany i skomplikowany. Nie mniej jednak żarówki led gu10 czy led e14 do pracy z ściemniaczmi są doskonałym zamiennikiem dla tradycyjnych żarówek oferując znaczne oszczędności energii.

żarówka LED GU10, żarówka LED MR16, żarówka LED E27, żarówka LED E14

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie w całości lub w częściach, bez zgody autora zabronione.
Created by Tecoled, Copyright @ 2016, All Rights Reserved